● 
 
معرفی فرماندار
الفenter">الف ب ج
عضویت در خبرنامه

رئیس اداره ثبت املاک نکا:بیش از 5 هزار سند مالکیت در نکا صادر شد؛

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک نکا گفت: سال گذشته ، 5 هزار و 236 فقره سند صادر شد که در این راستا اداره ثبت اسناد و املاک نکا ، مقام نخست استان را در صدور سند مالکیت کسب کرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، محمدمهدی قلیان از ثبت‎نام 7 هزار و 46 فقره برای دریافت سند مالکیت در طول سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد برای 3 هزار و 74 فقره رأی توسط هیئات حل اختلاف صادر و در دست اقدام برای صدور سند مالکیت است.


وی با اشاره به ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر توسط این اداره به ارباب رجوع، افزود: اداره ثبت اسناد و املاک در فکر آن است که مراجعات حضوری افراد را به این اداره کم کند که در این رابطه «ثبت نوین» را در دستور کار خود قرار داد و به‌دنبال ارائه خدمات الکترونیک که بخش اعظمی از کارها عملیاتی شده است.


رئیس اداره ثبت اسناد و املاک نکا، بیان کرد: برای کاهش مراجعات حضوری مردم به ادارات و برای تحقق این امر، توسعه فن‌آوری و جایگزینی آن با شیوه‌های قدیمی و دستی در دستور کار قرار گرفت که در همین رابطه با کمک اداره پست باجه پستی در اداره ثبت اسناد و املاک نکا دایر شد و خدمات مختلف ثبتی، آگهی، ارسال و غیره توسط این باجه انجام می‌شود.


این مسئول اضافه کرد: با واگذاری کامل خدمات مختلف ثبتی به پست، از ظرفیت‌های پست در تسریع امور و ارائه خدمات مناسب به مردم استفاده و مردم نیز بی‌نیاز از حضور در این اداره می‌شوند.


قلیان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در حوزه املاک، صدور سند مالکیت، ثبت شرکت‌ها و دفاتر اسناد رسمی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود که استان مازندران از استان‌های پیشرو در استفاده از ارائه خدمات به‌صورت الکترونیکی به مردم است.


وی در ادامه با اعلام اینکه اداره ثبت اسناد و املاک نکا در ساختمان استیجاری در دو طبقه و چهار واحد مسکونی دایر است، خاطرنشان کرد: باوجود اینکه زمین مناسبی 14 سال گذشته برای ساخت ساختمان اداری این اداره درنظر گرفته شده است، انتظار داریم با اختصاص اعتبارات لازم شهرستانی در این رابطه، خدمات بهتری به شهروندان ارائه کنیم.


رئیس اداره ثبت اسناد و املاک نکا اضافه کرد: خدمات‌دهی در ساختمان استیجاری فعلی که اداری و مسکونی نیز است، ادامه کار را برای ما و همکاران سخت کرده که امیدواریم با کمک فرماندار نکا و مسئولان و قول مساعد سازمان مبنی بر مساعدت در ساخت‌وساز و تجهیز، هرچه زودتر شاهد ساخت‌وساز ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک نکا باشیم.


این مسئول تأکید کرد: در طول سال گذشته 12 فقره سند برای شرکت‌های دولتی و 32 فقره سند برای موقوفات با تلاش و همت اداره اوقاف و امور خیریه نکا از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر شده است.


قلیان بیان کرد: در سال گذشته کل سند مالکیت در اجرای ماده 22 قانون تفکیک آپارتمان و نقل و انتقالات در این رابطه 3 هزار و 373 فقره سند بوده است که یک هزار و 863 فقره سند مالکیت نیز در اجرای قانون تعیین تکلیف صادر شد.


وی ادامه داد: در مجموع سال گذشته، 5 هزار و 236 فقره سند صادر شد که در این راستا اداره ثبت اسناد و املاک نکا، مقام نخست استان را در صدور سند مالکیت کسب کرد.رئیس اداره ثبت اسناد و املاک نکا با بیان اینکه سهم اداره ثبت اسناد و املاک نکا در صدور اسناد مالکیت روستایی در سال گذشته 500 فقره بوده است، گفت: با همکاری انجام‌شده با بنیاد مسکن نکا 530 فقره اسناد مالکیت روستایی صادر شده که این مقدار بیش از تعهدات ما بوده است.


چاپ خبر
تاریخ :1394/03/05 11:01 AM
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
نظرات:
نظرات شما
تعداد کل بازدید کننده : 1665211 تعداد بازدید کننده امروز : 763 آدرس شما : 54.198.134.104
درباره ما | اخبار فرمانداری | تماس با ما