● 
 
معرفی فرماندار
الفenter">الف ب ج
عضویت در خبرنامه

نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ در شهرستان نکا اعلام شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، مهندس احمدی فرماندار نکا ، از نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ در شهرستان نکا خبر داد.

فرماندار نکا بیان داشت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از عمده‌ترین راه‌های شناخت کشورها برای برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و ارزیابی خدمات و فعالیت‌های ملی و منطقه‌ای می‌باشد.

مهندس احمدی عنوان داشت: سابقه شمارش جمعیت که اصطلاحاً سرشماری نفوس خوانده می‌شود از دیر باز مورد توجه بوده است و همواره دولت‌ها کوشیده‌اند از این طریق، تعداد جمعیت کشور و برخی از ویژگی‌های عمده‌ی مربوط به آن را جمع‌آوری کنند.

فرماندار نکا با اشاره به اینکه سرشماری نفوس و مسکن به فاصله ۵ یا ۱۰ سال یکبار به مرحله‌ی اجرا در می‌آید؛ اظهار داشت: در ایران، سرشماری در سال‌های ۱۳۳۵، ۱۳۴۵، ۱۳۵۵، ۱۳۶۵، ۱۳۷۵، ۱۳۸۵، ۱۳۹۰ و ۱۳۹۵ شمسی مطابق روش‌های علمی و متناسب با زمان، انجام شده است.

فرماندار نکا گفت: در عملیات سرشماری به تدریج از تکنیک‌ها و روش‌های علمی ویژه‌ای استفاده شده است ، بنابراین هر قدر که بتوان اطلاعات و آمار بهنگام تری در مورد جمعیت کشور به دست آورد، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها از دقت و اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود.

نماینده عالی دولت در این شهرستان بیان داشت: بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمعیت شهرستان نکا 119511 نفر با 38178 خانوار اعلام می گردد.

مهندس احمدی افزود: بر این اساس جمعیت در شهر 60991 نفر با ضریب شهرنشینی 51.03 درصد و نیز جمعیت ساکن در روستاها 58520 نفر می باشند.

فرماندار نکا ادامه داد: بعد خانوار 3.13 با نرخ رشد جمعیت در فواصل سالهای 95-90 برابر 1.32 درصد می باشد که حدود نرخ رشد جمعیتی استان بوده، و سهم جمعیتی شهرستان نسبت به استان 3.64 درصد می باشد.


چاپ خبر
تاریخ :1395/12/28 10:15 AM
تعداد کل بازدید کننده : 1665161 تعداد بازدید کننده امروز : 713 آدرس شما : 54.198.134.104
درباره ما | اخبار فرمانداری | تماس با ما