● 
 
معرفی فرماندار
الفenter">الف ب ج
عضویت در خبرنامه

پیام تبریک فرماندار نکا به مناسبت ميلاد پر بركت حضرت فاطمه(س)

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، مهندس احمدی فرماندار این شهرستان ، به مناسبت فرارسیدن میلاد پر برکت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن پیام تبریکی صادر کرد

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بیستم جمادی‌الثانی سالروز ولادت باسعادت اسوه شگفت طهارت، آموزگار خوب شهادت، اسوه تقوی و معنویت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یادآور جایگاه رفیع و مرتبت والای زن و مادر در فرهنگ اسلامی است.

فاطمه(س) آن گوهر گنجینه حیا و نماد عصمت و پاکی است که درک او، درک شب قدر و تداوم بخش سلاله پاک محمدی است.

ولادت مادر یازده خورشید، تجلی لطافت خدا و عطوفت زنانه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در سرزمین زنده به گور کردن دختران، در روزگار جاهلیت، ریشه جهل و عداوت را خشکاند و دریچه های هدایت زنان عالم را یکی پس از دیگری گشود و سرآغاز تداوم سلسله خوبی های رسالت سید رسل(ص) شد

بزرگ بانویی که نامش برگرفته از «فاطر السموات» است و سرمنشأ رحمت و عنایت، شریف ترین مخلوق در بندگی خدا، مادر اهل‌بیت(ع)، چشمه‌ زلال ولایت ، واسطه‌ فیض امامت و جلوه‌ای از جمال خداوند در عالم هستی است. وجود مقدس زهرای مرضیه(س) در پیشگاه ذات اقدس متعال و ائمه‌ معصومین (ع) از عظمت و منزلت بی‌بدیلی برخوردار بوده و زندگی درخشان این بانوی بزرگوار، الگویی برای همه‌ انسان‌ها به ‌ویژه زنان مسلمان است. اگر چه حیات زنان در ادوار مختلف تاریخ بشری تحولات و چالش های فراوانی را تجربه کرده است اما دین مبین اسلام با نگاه ارزشی به زن بر تمامی عقاید جاهلی پیرامون شخصیت و منزلت زنان خط بطلان کشید و ارزش و جایگاه او را عزت و حرمت بخشید. با گذشت قرن ها از آن احیای راستین، پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان معجزه قرن و احیاگر ارزش های اسلامی بستر کمال زن را فراهم کرد و موجب شد تا بانوان ایران اسلامی با الهام از آموزه های فاطمی از یک بعد به عنوان محور تربیتی و مدیر فرهنگی خانواده مطرح شده و از بعد دیگر حضور فعال و سرزنده ای را در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

ولادت زهـرای اطهـر (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، فرصت ارزشمندی برای تکریـم و تجلیـل مادران و زنان جامعه اسلامی و ترویج ارزش ها، فضائل و کرامات بانوی اول اسلام در فضای این سرزمین نورانی است. ضمن تبریک میلاد فرخنده دردانه آفرینش و فرزند برومندش، احیاگر اسلام ناب محمدی حضرت امام خمینی (ره) از درگاه ایزد منان، صمیمانه برای مادران عزیز و بانوان شریف شهرستان نکا تندرستی و شادکامی و توفیق خدمت بیشتر به این عزیزان را مسألت می نمایم.

جعفر احمدی - فرماندار شهرستان نکا


چاپ خبر
تاریخ :1395/12/28 8:20 AM
تعداد کل بازدید کننده : 1665183 تعداد بازدید کننده امروز : 735 آدرس شما : 54.198.134.104
درباره ما | اخبار فرمانداری | تماس با ما