● 
 
معرفی فرماندار
الفenter">الف ب ج
عضویت در خبرنامه

تذکر فرماندار نکا به مدیران غایب در جلسه شورای اداری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا، مهندس احمدی فرماندار شهرستان نکا در جلسه شورای اداری این شهرستان ، بیان داشت: سال 95 سالي پر فراز و نشيب براي دولت و ملت ما درعرصه بين المللي و امور داخلي بود ، سالي كه به سبب بيداري اسلامي و حمايت از مظلومان جهان در پيكار با نظام سلطه جهاني و همچنين در مبارزه با حكومت هاي ضد اسلامي و ضد بشري كه نسل كشي در كشور خود و ديكر كشورها به راه انداختند.

نماینده عالی دولت در این شهرستان اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران با توجه به موازين اسلامي و رسالت الهي كه دارد از ملت هاي تحت ستم حمايت کرد و داشتن چنين اهداف مقدسي موجب شد سران تعدادي از كشور هايي كه ائتلاف موضع ضد اسلامي و ضد ايراني خود را درنشست اخير آشكار نمایند.

این مسول افزود: در اوضاع داخلي شاهد دو واقعه بزرگ و تلخ بوده ایم ؛ یکی رحلت جانگداز حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی یار دیرین و با وفای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری که به واقع همه ما را غافلگیر نمود و دیگری حادثه آتش سوزی ساختمان تجاری پلاسکو هست که منجر به شهادت تعدادی از آتش نشانها و شهروندان عزیز در تهران شده است .

مهندس احمدی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران و ملت ما ، در یک شرایط خاص و حساس تاريخي بسر مي برد، زيرا نظام سلطه جهاني به اين نتيجه رسيده با ايران به سبب اشاعه فرهنگ شهادت و ايثار در ميان ملت و دليران ما در سپاه و ارتش همراه با رشد تكنولوژي و خود كفايي نظامي، از جهت نظامي نمي توانند مقابله نمايند .

رئیس شورای تامین شهرستان با اشاره به مقابله نظام استعماری جهان ، با نظام اسلامی ایران گفت: يكي از طريق اشاعه فرهنگ مبتذل غربي كه درآن اثري ازمعنويات و حتي جايگاه متعالي انساني نيست من در همين از همه دستگاه هاي متولي آموزش ، فرهنگ و تبليغات مي خواهم در جهت هرچه بيشتر ترويج فرهنگ اسلامي و ملي در بين نوجوانان و جوانان تلاش نمايند، دوم از طرفي ديگر مي خواهند با قدرت اقتصادی و تحریمهای بین المللی مارا ،به انزوا کشانند.

این مسول اظهار داشت: این ملت و دولت مردان جمهوری اسلامی هستند که تحت رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت با برنامه ریزی و سیاست گذاری با عنوان اقتصاد مقاومتي در همه عرصه ها از این امتحان الهی با موفقیت گذر خواهندكرد .

مهندس احمدی، در خصوص پروژه عمراني شهرستان كه برخي از آنها ازسال هاي قبل نيمه تمام باقي مانده بود و از اعتبارات سال سالجاري تكميل و افتتاح گرديد عنوان داشت:

1- در حوزه راه روستايي ؛ در هفته دولت5 پروژه شامل راه هاي روستايي :گلبستان درويشان ، آكرد ،چناربن و اماميه با رقم اعتباري 1 ميليارد و 400 ميليون تومان به بهره برداري رسيده است در دهه فجرتعداد 7 پروژه با مبلغ اعتبار6 میلیارد و 820 میلیون تومان در مسیر های مختلف تأمین اعتبار شده و بهره برداری رسيد و یکی از پروژه های مهم این حوزه که اثرات وافری در ساماندهی ترافیکی و حفظ تأسیسات زیر بنایی و روبنایی شهر دارد ، پل ارتباطی ورودی ضلع غربی شهر نکا بوده که در چند روز قبل با حضور دكتر نوبخت معاون رياست جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور افتتاح شد ، باز هم در اينجا از جناب دكتر شاعري ، شهردار محترم ، رئيس اداره راه و شهر سازي نكا و همكاران عزيزم در واحد برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداري كه شبانه روز در جهت تكميل اين پروژه حساس و داراي اهميت زحمات زيادي متقبل شده اند تشكر ميكنم .

2- در حوزه برق رساني ؛ هفته دولت6 پروژه تحت عناوين شبكه فشار برق، نصب ترانس ، در روستاهاي حاجي محله ، كلت ، خيابان ماكرويو با رقم اعتباري 640 ميليون تومان به اتمام رسيده است در دهه فجر تعداد 7 پروژه مربوط به روستاهای سه کیله ، طوسکلا ، تازه آباد ، کمیشان ، نودهک و مسکن مهر با رقم اعتباری 445 میلیون تومان با عناوین اصلاح شبکه ، نصب ترانس ، تأمین برق پست زمینی بهره برداری رسيد .

3- در بخش بهداشت و سلامت در هفته دولت13 پروژه از محل منابع اعتباري سهم شهرستان به مبلغ 346 ميليون تومان و ملي حداقل با2 ميليارد تومان در زمينه هاي خانه هاي بهداشت روستايي ، راه اندازي بخش پاتولوژي ccU ، اكو ،تست ورزش، راه اندازي كلينيك ويژه تخصصي و فوق تخصصي طوبي، تامين و استقرار 4 دستگاه آمبولانس، اجراي طرح نظام سلامت اجرا شده است همچنين 4 پروژه با مبلغ اعتباری 3 میلیارد و 315 میلیون تومان ، که یک پروژه دارای اهمیت با عنوان مرکز بهداشت و درمان روستای کمیشان با رقم اعتباری 815 میلیون تومان در راستای اهداف طرح تحول نظام سلامت برای بهبود خدمات رسانی به 5 روستا با پوشش جمعیتی 3361 نفر در قالب 1022 خانوار ساخته شده و در دهه فجر افتتاح گرديد .و نيز اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون تومان جهت راه اندازی بخشهایی از بیمارستان امام حسین و کلینیک طوبی هزینه شده که قصد داریم بزودي افتتاح نماييم.

4- در حوزه عمران شهري در هفته دولت تعداد 3 پروژه تحت عناوين آسفالت و اجراي كانال جمع آوري آب هاي سطحي ،احداث ديواره حفاظتي حاشيه رودخانه در شهر نكا با رقم اعتباري يك(1)ميليارد 330 ميليون تومان اجرا و تكميل شده است هرچند شهردار و مجموعه كاركنان زحمات زيادي كشيده و مي كشند چند پروژه مهم همانندآسفالت كوچه ها و جاده اومال كه به زيبايي ساماندهي نمودند و فرصت نشد در دهه فجر افتتاح گردد انشاالله پس از اتمام كامل پروژه در آينده نزديك افتتاح خواهيم نمود.

5- در حوزه آبرساني شهري درهفته دولت يك (1) پروژه با عنوان خريد زمين، حفر چاه و تجهيز به همراه 60 متر خط انتقال با اعتبار 700 ميليون تومان اجرا گرديد برای تقویت آبرسانی به شهر نکا یک حلقه چاه با دبی 80 لیتر بر ثانیه و همچنین احداث خط انتقال و اتاقک ، با مبلغ 1 میلیارد و 86 میلیون تومان اجرا شده و دردهه فجر بهره برداری شد .

6- در حوزه اشتغال در هفته دولت (4) پروژه با استفاده از تسهيلات بانكي كم بهره با مبلغ اعتباري 180 ميليون تومان براي امر توسعه دامپروري در روستاها افتتاح شده است در دهه فجر هم براي 12 واحد اشتغالزا مبلغ 214 ميليون تومان تخصيص يافته است .

همچنین یک پروژه اقتصادی دیگر با عنوان تولید و توزیع انواع ترشیجات و مرباجات توسط شرکت تعاونی ارمغان بادکوه با استفاده از تسهیلات بانکی 45 میلیون تومان با اشتغالزایی 7 نفر در شهرک صنعتی افتتاح شد.

7- در حوزه عمران روستايي به منظور عمران و آبادی روستاها و متوازن نمودن شاخص های استفاده از منابع در نظر گرفته شده 6 پروژه در قالب اجرای طرح هادی و ساختمانهای عمومی با رقم اعتباری 1 میلیارد و 620 میلیون تومان اجرا گردید كه مهمترين آن ساختمان بخشداري در سه طبقه بعد بيست سال ماندن در ساختمان استيجاري ، با تأمين اعتبار در دولت تدبيرو اميد ساخته شد و در اين دهه افتتاح گرديد .

8- در بحث رفاه و زدودن فقر و محرويت مسكن در روستاها تعداد 3 پروژه در خصوص احداث مسکن محرومین تحت پوشش کمیته امداد با مبلغ 285 میلیون تومان كه 9واحد روستايي و 9 واحد شهري هستند در دهه فجر تحويل نيازمندان شد

9- در حوزه كشاورزي دهه فجر چند پروژه افتتاح و كلنگ زني شده است ، پروژه آبیاری تحت فشار در سطح اجرایی 123 هکتار که مبلغ 1 میلیارد و 85 میلیون تومان هزینه شده و از این مبلغ 85 درصد به صورت بلاعوض و 15 درصد مابقی با مشارکت مردمی به اجرا در آمده است و نیز به صورت نمادین 1 پروژه در سطح 4 هکتار و 600 متر در روستای آجند برای باغ مرکبات با مبلغ اعتباری 35 میلیون تومان بلاعوض و 3 میلیون تومان با آورده متقاضی اجرا شده است افتتاح شد. و همچنین پروژه ایجاد باغ در اراضی شیب دار با سطح عملیات 570 هکتار در روستای اومال و با اعتبار 5 میلیارد و 400 میلیون تومان که از این مبلغ 1 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 3 میلیارد و 700 میلیون تومان از محل سفر ریاست محترم جمهور می باشد پس از کلنگ زنی شد انشاالله عمليات اجرايي به زودي آغاز خواهد شد

10- در بحث توسعه صنعت در دهه فجر به منظور استقرار واحد های صنعتی به صورت خطی و تجمعی شهرک صنعتی در دو فاز در حال احداث است که در فاز دو برای گاز رسانی واحد های صنعتی با مبلغ 270 میلیون تومان در دهه فجر بهره برداری رسيد

11- در حوزه گارساني يكي از اقدامات دولت يازدهم گاز رساني به مناطق صعب العبور بوده است و در شهرستان نكا عملیات اجرایی گازرسانی در حال اجراست و چنانچه اين پروژه به اتمام برسد 152 روستای هزارجریب شهرستانهای نکا ، بهشهر و گلوگاه در استان مازندران با برآورد اعتباری معادل 88 میلیارد و 600 میلیون تومان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد .

12- در حوزه امور ديني و مذهبي الحمد لله اداره اوقاف با مبلغ اعتباري 145 ميليون از منابع داخي نسبت به خريد ساختمان اداري اقدام نمود و در دهه فجر افتتاح شد .

فرماندار نکا ، به منظور تحول نظام اداری و رسیدگی به موقع به امورات شهروندان ، مواردی را تاکید و یادآوری نمودند:

1- مرحله اول جلسه ستاد تسهیلات نوروزی برگزار شد ، مطابق تصمیمات این ستاد به منظور خدمات بهینه و به موقع و فراهم نمودن تمهیدات لازم برای مسافران عزیز و شهروندان اولاً تمام دستگاههای اجرایی کشیک نوروزی خود را برقرار نموده وآن دسته از اداراتي كه ليست كشيك اداري خودرا ارسال ننموده اند ظرف 24 ساعت از چگوني امر فرمانداري و ميراث فرهنگي راآگاه نمايند .

2- از 111 پروژه عمراني كه از محل منابع دو درصد نفت و تملك استاني تبادل موافقت نامه نموده اند تا كنون 44 پرو‍ژه تخصيص يافته و ميانگين تخصيص اعتبار استان 44 درصد و شهرستان 51 درصد است كه سرجمع اعتبارات تخصيص يافته شهرستان از اين منابع 5 ميليارد و 601 ميليون تومان و اعتبار مصوب از اين دو منابع 11 ميليارد و 110 ميليون تومان است ، از اين آمار اينطور استنباط ميگردد كه تعداد 57 پروژه با وجود اينكه تبادل موافقت نامه شده به سبب عدم پيگيري مديران از جهت تأمين اسناد خزانه منجر به تخصيص نگرديد لذا در اينجا به تمام مديران محترم اعلام ميكنم ارزشيابي آنان بر اساس عملكردشان در جذب اعتبار به موقع و اجرا نمودن اين پروژه ها ست زيرا منافع شهرستان مقدم و اولي بر تمام امور است .

3- بار ديگر به مدیران اعلام ميكنم برنامه های سال آینده خود را تهیه و تنظیم و به فرمانداری ارسال نمایند تا مطابق این برنامه ها کارها و اقدامات انجام شده در سال آتی نظارت گردد .

4- در سال آينده دو انتخابات در پيش رو داريم و از همه مديران مي خواهم از امكانات دولتي به نفع و يا عليه كانديداي خاصي استفاده ننمايند زيرا سرمايه اصلي و ملي اين كشور رأي مردم است كه در نزد ما به امانت گذاشته شده است .

5- به منظور حفظ و حراست و صيانت از حقوق شهروندان از همه مديران ادارات مي خواهم كه نسبت به رعايت شآن و منزلت شهروندان و دفاع از حقوق آنان مجموعه عملكرد كاركنان خود را در جهت رفع مشكلات شهروندان عزيز معمول نمايند . همچنين در اين راستا به توجه به ارزشهاي اسلامي مجموعه اقداماتي براي حفظ حجاب هم براي كاركنان و هم براي مراجعه كنندگان معمول گردد .

6- با توجه به فرا رسيدن تعطيلات عيد نوروز تيمي مركب از ادارات ؛ ميراث فرهنگي ، شهرداري ، فرهنگ و ارشاد اسلامي ، اوقاف از پاركها و محل اطراق و مساجد بازديد بعمل آورده و نسبت به فراهم آوردن تمهيدات لازم رفاهي و تحرير و نصب بنر تبليغاتي با مضمون خوش آمد گويي و حفظ حجاب اقدام گردد .

نماینده عالی دولت در سخنانی با اشاره با برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و همچنین انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: بزرگترین پروژه و کار دولت انتخابات است ، در این راستا دستگاههای اجرایی شهرستان نکا باید بر اساس قانون به وظایف خود عمل کنند.و امکانات دستگاهها برای برگزاری انتخابات به کار گرفته شود.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان نکا گفت: در راستای برگزاری انتخابات امیدواریم همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند شاهد یک انتخابات با مشارکت حداکثری و با رعایت حق الناس بودن آراء و بی طرفی مجریان و دست اندرکاران امر انتخابات و در راستای جلب اعتماد مردمی باشیم و همچنین بیانات ریاست محترم جمهوری در انتخابات آتی شاهد برگزاری انتخاباتی شفاف ، پرشور، سالم و با آبرو با مشارکت حداکثری داشته باشیم .

این مسول ادامه داد: ما مجریان انتخابات وظیفه بسترسازی با رعایت بی طرفی و قانونمداری را برعهده داریم تا مردم بتوانند حرف خودشان را با آرایی که در صندوقها خواهند انداخت بیان کنند و این بیان مطمئناً اتفاقات خوبی را برای مملکت رقم خواهد زد.

مهندس احمدی افزود: ورود به بحث‌های انتخاباتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برای مدیران ادارات ممنوع بوده و منع قانونی دارد، چرا که دخالت مدیران در بحث‌های سیاسی آنان را از رسالت اصلی خود غافل می‌کند و این به ضرر نظام و کشور است.

نماینده عالی دولت در این شهرستان خدمت‌رسانی بی‌منت و صادقانه به مردم و تلاش برای حل مشکلات جامعه در چارچوب قانون را مهمترین وظیفه و رسالت مسئولان دانست و افزود: هر مسئولی بتواند در امور محوله موفق باشد، بزرگ‌ترین خدمت را به نظام کرده است.

فرماندار نکا استفاده از امکانات دولتی توسط مسئولان بر له یا علیه شخصی خاص در جریان انتخابات را خلاف قانون دانست، و مدیران ادارات را از این امر بر حذر داشت.

این مسول ، تکریم ارباب رجوع، قانون‌گرایی و خدمت‌رسانی به مردم را از اولویت کاری مدیران در دولت تدبیر و امید در این شهرستان بیان کرد، و در شرایط کنونی کشور بیش از هر زمان دیگری به وحدت، همدلی و تلاش نیاز دارد و در سایه تعامل مسیر پیشرفت کشور و شهرستان هموارتر می‌شود.

فرماندار نکا در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت برنامه ریزی دستگاههای اجرایی نکا برای ایام نوروز و ارائه خدمات به مسافران نوروزی تاکید کرد و گفت: در این راستا دستگاههای متولی مانند شهرداری، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت، راهداری و حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی و ... باید به وظایف خود برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی اقدام کنند.

فرماندار نکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستگاههای اجرایی شهرستان باید برای جذب اعتبارات برای شهرستان از ظرفیت مدیران استانی استفاده کنند.

مهندس احمدی همچنین نسبت به مدیران غایب در جلسه تذکر داد و اظهار داشت: برخی از دستگاهها در جلسه امروز غایب هستند و اگر غیبت آنها موجه نباشد پیگیری ها و برخورد لازم در این رابطه در ارزیابی آنان صورت می گیرد.


چاپ خبر
تاریخ :1395/12/22 1:22 PM
تعداد کل بازدید کننده : 1665173 تعداد بازدید کننده امروز : 725 آدرس شما : 54.198.134.104
درباره ما | اخبار فرمانداری | تماس با ما