● 
 
معرفی فرماندار
الفenter">الف ب ج
عضویت در خبرنامه

آغاز عملیات اجرایی احداث زیرگذر پل جاده نکا به نیروگاه

سیدعیسی میری‌قلعه‌سری امروز در گفت‌وگو با روابط عمومی فرمانداری شهرستان نکا از آغاز عملیات اجرایی احداث زیرگذر پل جاده نکا به نیروگاه خبر داد و اظهارکرد: شهر نکا تا قبل از اجرای این طرح از مشکل ترافیکی رنج می‌برد که با تصویب اجرایی شدن این زیرگذر بخش اعظمی از ترافیک شهری کاسته می‌شود.

وی با اشاره به حادثه‌خیزبودن تقاطع 30 متری به جاده نیروگاه، بیان کرد: این تقاطع نیز با توجه به تقاضای مردم و تصویب در شورای ترافیک مبنی بر حادثه‌خیز بودن بسته شد که با احداث زیرگذرپل جاده نکا به نیروگاه، مشکل ترافیکی و خطرات ناشی از آن حل و فصل می‌شود.

شهردار نکا با بیان اینکه تاکنون مراحل خاک‌شناسی، طراحی، تهیه اسناد، مناقصه و... در رابطه با احداثزیرگذر پل جاده نکا به نیروگاه انجام و عملیات اجرایی نیز آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شکافتن جاده برای احداث زیرگذر در این محور، در حال حاضر برای دایر بودن عبور و مرور خودرو در جاده به احداث جاده دسترسی موقت در سمت غرب جاده مبادرتشده که شهروندان در این رابطه نیز همچون سایر پروژه‌ها با شهرداری همکاری کنند.

میری‌قلعه‌سری یادآورشد: این پروژه با اعتبار 10 میلیارد ریالی از محل تملک دارایی معاونت برنامه‌ریزی استانداری در دست ساخت است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا خرداد 94 به پایانمی‌رسد.

شهردار نکا تصریح کرد: درسال‌جاری برنامه‌های ویژه‌ای برای عمران و زیباسازی فضای شهر در دست اجراست که طرح توسعه ویژگی‌های بصری شهر در قالب سرفصل‌های تغییر طراحی‌های شهر (اعم از ساخت آب‌نما،فضای سبز و پیاده‌روسازی)، مبلمان شهری، نقاشی دیواری، رنگ‌آمیزی بلوار شهر، کاشت گل،نماهای هنری و سازه‌های تبلیغاتی در دستور کار است.

وی ادامه داد: در بحث زیباسازی طی سال گذشته، شاهد اقدامات مناسبی در سطح شهر بوده‌ایم که در هسته مرکزی شهر با فرفوژه‌سازی و کاشت گل، فضای زیبا و مناسبی برای شهروندان و مسافران ایجادشده است که این زیباسازی‌ها و فضاسازی شهری با قوت بیشتری در سال جدید دنبال می‌شود.

میری‌قلعه‌سری اقدامات نوروزی شهرداری را از نظر شهروندان و مسئولان، مثبت و رضایت‌بخش ارزیابی کرد وبیان داشت: اقدامات انجام شده در بخش‌های ظاهری از قبیل خدمات و تنظیف، فضای سبز وفضاسازی‌های محیطی و همچنین معرفی جایگاه و پیشینه تمدنی شهر تاثیرگذار بوده است که در سال جدید با همکاری شهروندان شاهد رشد بیشتر این مقوله‌ها باشیم.

شهردار نکا گفت:تلطیف و زیباسازی فضای شهری و احداث نمادهای شهری در جهت هویت‌بخشی به شهر وشهروندان ساکن در هر شهر از رسالت‌های مهم و اصلی شهرداری استکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد بهبود فضای شهر نکا و رساندن آن به جایگاه شایسته آن به عنوان یکی از شهرهای توریستی و گردشگری باشیم.

 

چاپ خبر
تاریخ :1394/01/25 8:43 AM
تعداد کل بازدید کننده : 1665065 تعداد بازدید کننده امروز : 617 آدرس شما : 54.198.134.104
درباره ما | اخبار فرمانداری | تماس با ما